Aktualności 2023/2024

Warsztaty w Polskim Związku Niewidomych


W piątek 3 listopada uczniowie klas 3w oraz 1u1 wraz z wychowawcami odbyli, zorganizowane przez panią Magdalenę Żelazko, warsztaty w Polskim Związku Niewidomych "Tolerancja - Spotkania bez barier". Uczniowie mięli możliwość obejrzeć dwa filmy instruktażowe jak pomagać osobom niewidomym na ulicy, dowiedzieć się, że nie należy głaskać psa przewodnika podczas wykonywania pracy oraz poczuć się jak osoby niewidome, chodzić z laską i przepaską na oczach oraz zobaczyć przedmioty używane przez nich na co dzień - akcesoria kuchenne, zegarki, gry (szachy, warcaby, różne układanki) oraz książki. Mieliśmy okazję również doświadczyć kompletnych ciemności polegając tylko na zmyśle słuchu i dotyku - rozpoznawaliśmy różne przedmioty trzymając je w ręku a nie widząc ich. Bardzo ciekawe doświadczenie. Opiekunami byli wychowawcy klas: Artur Kowalski, Bartosz Wojtkowski



Akcja Samorządu Szkolnego Halloween inaczej zakończona


31 października Samorząd Szkolny zorganizował dzień przebrania się za ulubionego bohatera z lektury szkolnej. (Halloween edycja Chałubiński) Widzieliśmy wiele kolorowych przebrań naszych uczniów którzy zaskakiwali nas swoją kreatywnością. Po długich naradach samorząd zdecydował, że zwycięża Zosia z klasy 4t. Gratulujemy wygranej i dziękujemy wszystkim uczniom biorącym udział w naszej zabawie. Pełnego wrazeń Halloween życzy Samorząd Szkolny



Akcja Samorządu Szkolnego. Halloween inaczej.


We wtorek 31 października będziecie mogli wcielić się w swoich ulubionych bohaterów z lektur szkolnych. Osoby przebrane nie będą tego dnia pytane oraz będą zwolnione z pisania niezapowiedzianych kartkówek. Zachęcamy do udziału i wspólnej zabawy. Czekamy na Wasze przebrania!



Nieborów, Żelazowa Wola, Arkadia


Dnia 27 października br. klasy: 1U2, 2U3 i 2W1 pojechały ze swoimi wychowawczyniami na wycieczkę do Żelazowej Woli, Nieborowa i Arkadii. Uczniowie mogli zobaczyć wspaniały dwór, w którym mieszkał młody Fryderyk Szopen. Przewodnik przybliżył im historię rodziny Szopenów i opowiedział kilka ciekawostek i anegdot z życia kompozytora. Młodzież przechadzała się także po wspaniałym ogrodzie, gdzie mogła nacieszyć oczy wspaniałymi barwami jesieni. Drzewa z żółtymi, zielonymi, brązowymi i czerwonymi liśćmi zachwyciły wszystkich. Później młodzież zwiedziła pałac Radziwiłłów i poznała historię tego niezwykłego rodu arystokratycznego - rodu, który wpływał na losy Polski (w różny sposób) i kształtował gusta. Meble, obrazy, rzeźby, porcelana, moda - to wszystko zachwyciło wielu uczestników wycieczki. Historie Barbary Radziwiłłówny (królowej Polski) i Elizy Radziwiłłówny (która omal nie została żoną Wilhelma I Hohenzollerna) zaciekawiły również niektórych. Ostatnim punktem zwiedzania była wspaniała Arkadia. Romantyczny park księżnej Heleny Radziwiłłowej wzbudził zachwyt wszystkich. Alejki, jezioro, wspaniałe rzeźby ogrodowe, ale przede wszystkim Akwedukt, Domek Gotycki i Świątynia Diany wywarły na wszystkich niezapomniane wrażenie. Przed powrotem do Warszawy młodzież zatrzymała się w McDonaldzie. Można było posilić się i porozmawiać. Wszyscy wrócili zadowoleni i w doskonałych humorach.



Poznajemy tajniki zawodu dziennikarza


W piątek 27 października klasa 3w była na wycieczce w Polskim Radiu. Na początku spotkaliśmy się z Panią Angieszką Kunikowską w sali koncertowej im. Władysława Szpilmana, gdzie opowiadała nam o pracy prezentera radiowego, mogliśmy również zadawać pytania dotyczące interesujących nas tematów. Następnie Pan Wacław Bańkowski oprowadził nas po budynku Polskiego Radia, pokazał jego zakamarki. Odwiedziliśmy takie miejsca jak: Archiwum Polskiego Radia, Studio Nagraniowe, Studio Polskiego Radia Dzieciom czy Studio Programu Czwartego, w którym mogliśmy posłuchać audycji na żywo i zobaczyć, jak to wygląda ze strony dźwiękowców. Na sam koniec poszliśmy do Studia Radia Kierowców, gdzie akurat Pan Kuba Marcinowicz prowadził audycję, a w przerwie opowiadał nam o swojej pasji do pracy, którą wykonuje. Wycieczka była bardzo udana i ciekawa zwłaszcza dla klasy dziennikarskiej, ponieważ mogliśmy dowiedzieć się, jak to wygląda od środka i dostać odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Podziękowania dla Centrum Edukacji Medialnej



Poznajemy kierunki studiów ...


podczas spotkania z Panią Weroniką Pawłowską - przedstawicielką Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej. Klasy 4t, 4u2, 4w1 i 4w2 zapoznały się z ofertą edukacyjną najstarszej Uczelni pedagogicznej w Polsce. Pani Pawłowska opowiedziała o zasadach rekrutacji krok po kroku, o możliwościach uzyskania stypendium, o programie Erasmus+ oraz o tym, jak wygląda życie w akademikach. Były to ciekawe zajęcia.



W dniu dzisiejszym paryski Disneyland


dostarczył nam wiele pozytywnej energii oraz niezapomnianych emocji. W końcu to największy park rozrywki w Europie. Teraz z nowymi siłami możemy wracać do szkoły.



"Tango" na deskach Teatru Polskiego


Uczniowie z wielu klas mogli po raz kolejny udać się do Teatru dzięki programowi Kulturalna Szkoła na Mazowszu. Spektakl cieszył się entuzjastycznym odbiorem wśród młodzieży. Uczniowie docenili grę aktorską owacją na stojąco.



W kolejnym dniu paryskiej wycieczki


mogliśmy cieszyć oczy urokliwymi zakątkami tego miasta. Plac Concord, Luwr, wyspa la Cite z katedrą Notre Dame, Panteon i Sorbona. Wszystkie te miejsca zachwycały a wisienką na torcie było podziwianie panoramy stolicy z Wieży Eiffela. Kolejny cudny dzień za nami.



Dzień trzeci wyjazdu integracyjnego klas 1t1 i 1t2


Po śniadaniu w hotelu Manor ruszyliśmy na Mazury. Przemierzając przez krainę tysiąca jezior, podziwiając architekturę miast Mrągowo i Kętrzyn po drodze pokierowaliśmy się na Wilczy Szaniec. Przesympatyczny pan przewodnik opowiedział nam o życiu Hitlera i Nazistów spędzonym w tych bunkrach. Wprawił nas w wielki podziw sposób wkomponowania w naturę tego miejsca - podczas II wojny światowej było ono praktycznie niewykrywalne. Wracając do Warszawy wstąpiliśmy jeszcze do miejscowości Ruciane-Nida, gdzie na statku Faryj III popłynęliśmy w rejs dookoła jeziora Nidzkiego. Pomimo nieciekawej pogody podziwialiśmy widoki. Zjedliśmy obiad w restauracji "Perła Jezior", i tu ciekawostka, w czasie II wojny był to ośrodek wypoczynkowy Luftwaffe. Niestety nie odkryliśmy żadnych śladów tej organizacji. Wracamy do Warszawy zmęczeni, ale w dobrych humorach. Serdecznie dziękujemy wychowawcom, uczniom, rodzicom a przede wszystkim naszemu wspaniałemu przewodnikowi - panu Adamowi i panu Andrzejowi - kierowcy, który bezpiecznie przeprawił nas przez region Warmii i Mazur. Z wielką niecierpliwością oczekujemy kolejnych wypraw!



Drugi dzień wycieczki do Olsztyna


Dzień pod hasłem integracja i dobra zabawa. Było strzelanie z łuku i wiatrówki, wycieczka po lesie w ramach podchodów, integracyjne bingo i grill. Pogoda zrobiła się super, wszyscy zadowoleni



Paryż powitał nas słońcem


Tak pierwszy dzień skomentowali, uczestnicy 5 dniowej wycieczki do Paryża. Po autokarowej nocy i brawurowym przejeździe przez Niemcy i Belgię rozpoczęliśmy francuską przygodę. Zwiedziliśmy Bazylikę Sacre Coeur, dzielnicę artystów Montmartre, Moulin Rouge, Katedrę Inwalidów i Łuk Triumfalny. A zadziało się pod okiem nauczycieli: organizatorki wyjazdu prof.Anny Klimczak oraz opiekunów prof. Lucyny Kasperowicz i prof. Rafała Sendyki



Wyjazd integracyjny do Olsztyna


Dzisiaj o godzinie 7 rano spod szkoły wyjechał autokar na pokładzie którego znalazły się klasy 1t1 i 1t2 które wraz z wychowawcami - panią Aleną Jackowską, panią Katarzyną Bębas oraz opiekunami - panią Małgorzatą Kamińską i panem Bartoszem Wojtkowskim pokierowali się do Olsztyna na integrację. Pomimo listopadowej pogody dojechaliśmy szczęśliwie i zwiedziliśmy kawałek olsztyńskiej starówki m.in. Zamek Kapituły Warmińskiej, gdzie przebywał słynny astronom Mikołaj Kopernik oraz Katedrę Archidiecezji Warmińskiej. Następnie klasy udały się do Hotelu Manor. Zjedliśmy obiad i oddaliśmy się hotelowym atrakcjom takim jak basen, kręgle, bilard, ping pong i siłownia. Pomimo pogody - jest fajnie!



Oczarowani adaptacją "Chłopów"


W dniu dzisiejszym klasy 1u2, 2t1, 2t2, 2w3, 3u1, 3u2 obejrzały w Multikino Warszawa Ursynów adaptację powieści Reymonta pt. "Chłopi". Przyznajemy Oskara! Pełna kolorów, namiętności, emocji reżyseria i wspaniały scenariusz. Polecamy wszystkim klasom i Nauczycielom!



Uroczyste obchody Święta Edukacji Narodowej w "Chałubińskim"


Z okazji 250. rocznicy powołania do życia Komisji Edukacji Narodowej odbyła się pod sztandarem szkoły uroczystość ślubowania klas pierwszych w roku szkolnym 2023/2024. Pani Dyrektor Izabela Gurtat w swoim przemówieniu podziękowała nauczycielom za pracę na rzecz edukacji kolejnych pokoleń, a pierwszoklasistom za wybranie naszego liceum. Uczniowie klas pierwszych mieli też krótką chwilę na prezentacje poszczególnych klas.Uroczystość uświetniły występy uczennic Aleksandry Koc z klasy 1t2 - grą na waltorni, oraz Yevgenija Karpova ucznia klasy 1w2, który zagrał na gitarze i zaśpiewał.
Samorząd Uczniowski na czele z przewodniczącą Aleksandrą Szymańską z klasy 3w zorganizował już po raz drugi nominacje nauczyciel na szóstkę 2023/2024. Wytypował nauczycieli w 12 kategoriach, a uczniowie mogli wybrać swojego faworyta w anonimowej ankiecie.
Wyniki kształtują się następująco:
NAUCZYCIEL Z KLASĄ - Pan Artur Kowalski
SERCE NA DŁONI - Pani Magdalena Żelazko
KOSIARZ KARTKÓWKOWY - Pani Małgorzata Szlagowska
NAUCZYCIEL Z PASJĄ - Pan Jacek Siedlecki
ORGANIZATOR NA "TIP - TOP" - Pani Eunika Drózd
POMYSŁOWY DOBROMIR - Pani Anna Klimczak
ZAWSZE CZUJNY JAK WAŻKA - Pan Paweł Żerdziński
SAM STYL I SZYK - Pani Paulina Klimek
MISTRZ/MISTRZYNI HUMORU - Pan Andrzej Miller
SKARBNICA WIEDZY - Pani Jadwiga Szczęsna
SIŁA SPOKOJU - Pani Wisława Kujawa
SUPER BELFER - Pani Alena Jackowska
GRATULUJEMY!
Za cześć artystyczną odpowiedzialni byli nauczyciele - Violetta Pycka i Rafał Sendyka. Imprezę poprowadzili: Aniela Długowolska, Zuzanna Celińska z klasy 2w2 oraz Rafał Wiśniewski z klasy 2w1.
Z okazji Święta Edukacji Narodowej życzymy radości, uśmiechu, a przede wszystkim wytrwałości w osiąganiu celów.



Malowniczy Płock


11 października razem z naszą klasą 3w oraz innymi klasami: 4u2, 2u1 wybraliśmy się pod opieką kadry nauczycielskiej na całodniową wycieczkę do Płocka. Wyjazd rozpoczeliśmy od wizyty w Miejskim Ogrodzie Zoologicznym. Będąc w ZOO Płock poczuliśmy wyjątkową atmosferę, słyszeliśmy odgłosy zwierząt, a nawet mieliśmy szanse pogłaskać lub nakarmić niektóre z nich. Podczas spotkania z przewodnikiem dostaliśmy okazję do bliskiego kontaktu z gadami i insektami, takimi jak: węże, żaby, karaczany, jaszczurki. Jednak najciekawszym z nich był wąż którego mogliśmy położyć sobie na szyi. Po wizycie w zoo, od razu pojechaliśmy do Bazyliki Katedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Płocku. Jest to jedna z najstarszych katedr w Polsce oraz najcenniejszy zabytek Płocka. Podczas zwiedzania katedry mogliśmy zobaczyć tak zwane Drzwi Płockie, zabytek sztuki romańskiej, później poszliśmy oglądać grobowiec Władysława I Hermana oraz jego syna Bolesława III Krzywoustego. Po zwiedzeniu katedry pojechaliśmy obejrzeć molo w Płocku. Po krótkiej przechadzce po molo zwiedziliśmy najstarszą szkołę w Polsce czyli Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Stanisława Małachowskiego nazywana niejednokrotnie „Małachowianką”. Miano najstarszej szkoły pasuje do niej idealnie, gdyż funkcjonuje ona od końca XII wieku. Po zapoznaniu się ze szkołą, dowiedzieliśmy się na temat XX-wiecznej katedry Mariawitów. Na sam koniec zobaczyliśmy XIV-wieczny płocki rynek. W południowej części rynku stał gotycki ratusz. Niegdyś większość budynków była drewniana co było bezpośrednią przyczyną wielu pożarów, największe z nich w 1545r. oraz w 1616r. doszczętnie zrujnowały miasto. Co ciekawe Płock w latach 1079-1138r. pełnił rolę stolicy państwa polskiego. Na dobry koniec dnia udaliśmy się na ciepły posiłek i pełni optymizmu wróciliśmy do Warszawy.



Przedwiośnie na deskach teatru


Wyjście klas 2u3, 2w2, 4w1 do Teatr Powszechny im. Zygmunta Hubnera na spektakl pt ,,Przedwiośnie" na podstawie powieści Stefana Żeromskiego. Spektakl w reżyserii dyrektora Teatru Powszechnego Pawła Lysaka miał miejsce 12 października 2023 roku. Swoją innowacyjną formą zaskoczył uczniów. Fabuła spektaklu opierała się na historii Cezarego Baryki. W tej roli wystąpił Michał Czachor. Spektaklowi towarzyszyły krótkie warsztaty wprowadzające. Organizacją wyjścia zajęli się wychowawcy klas: 2w2 Pan Rafał Sendyka, 2u3 Pani Joanna Rogowska -Tylman oraz Pani Alena Jackowska i Pani Eunika Drózd.



Antygona na deskach teatru


11.10.23 odbyło się wieczorne wyjście uczniów na dramat antyczny pt ,,Antygona" w Teatr Polski w Warszawie. Organizatorem wyjścia byli nauczyciele: Wioletta Pycka i Rafał Sendyka.



Piknik z okazji Dnia Ratownictwa Medycznego


w którym w dniu dzisiejszym uczestniczyli uczniowie klas 3t i 4t. W tych klasach realizowany jest przedmiot podstawy ratownictwa medycznego. Jak udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej, co jest na wyposażeniu karetki pogotowia oraz jakie są możliwości i kompetencje innych służb podejmujacych działania w sytuacji zagrożenia życia ludzkiego. O tym z wielką uwagą było dzisiaj. A to z organizatorką wyjścia prof. Anną Klimczak i wspierającą opiekę nad klasami prof. Izabelą Trojanowska



Promujemy talenty


Przedstawiamy prace artystyczne Gabrieli Zakrzewskiej z klasy 2t2, która jest utalentowaną fotografką. Tytuł wystawy: "Wycieczka do Lublina w obiektywie Gabrieli".



Rozwiązanie konkursu


Miło nam ogłosić, iż zwycięzcami konkursu z języka angielskiego PROVERBS zorganizowanego z okazji Dni Języków Obcych zostali: Anna Wilczyńska - 1 miejsce, Wiktoria Sabała-Borowska - 1 miejsce, Dominik Sierpiński 2 miejsce, Maja Guzik - 3 miejsce. Zwycięzcy zostali nagrodzeni przez Panią Dyrektor Izabelę Gurtat natomiast wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali pamiątkowe dyplomy.



Kiedy poezja w duszy gra... spotkania z poetkami


Z okazji 51. WARSZAWSKA JESIEŃ POEZJI odbyły się spotkania autorskie:
- klasy 3u1, 3w, 4u2, 4w1 z Panią Barbarą Rustecką - poetką, pisarką, twórczynią bajek i dramatów, autorką 23 wydanych książek, psychologiem
- klasy 2t1 i 4w2 z Panią Yordana Dranchuk - poetką, autorką tekstów, piosenkarką, fotografką artystyczną i dokumentalną, lekarką
Panie opowiedziały o swojej twórczości, zaprezentowały tomiki wierszy. Dowiedzieliśmy się co inspiruje autorki do pisania, w jakich okolicznościach tworzą.
Otrzymaliśmy zakładki do książek specjalnie wydane z okazji tegorocznej Jesieni Poezji. Jesteśmy wdzięczni za cudowne i nietuzinkowe spotkania.



W ramach zajęć "Edukacja dla Bezpieczeństwa"


uczniowie klas pierwszych zaczęli zgłębiać tajniki bandażowania. Działania wykonywali na sobie oraz swoich koleżankach i kolegach. Dla niektórych było "pod górkę" ale nauczycielka edb p.Anna Klimczak służy pomocą na konsultacjach.



Klasa 2t2 w Lublinie


W wielkim skrócie: podróż pociągiem InterCity- komfort, żywa lekcja historii na Majdanku - wielkie przeżycie, poszukiwanie lubelskich koziołków, kamienia nieszczęścia, Bramy Krakowskiej, Zamku - miejska gra terenowa- wyzwanie. Było wspaniale! Musimy to kiedyś powtórzyć w innym mieście. Pozdrawiamy z pociągu do Warszawy!



Integracja klasy 2w3 i 4w1 w ZOO


Będąc w Miejski Ogród Zoologiczny w Warszawie poczuliśmy wyjątkową atmosferę – odgłosy zwierząt, zapach tropikalnych roślin i widok różnych gatunków. Bliski kontakt ze zwierzętami to świetna atrakcja turystyczna i edukacyjna dla osób w każdym wieku. Polecamy.



Sekrety radia


Dnia 28 września klasy dziennikarskie 4w1 oraz 4w2 wyszły na wycieczkę do Polskiego Radia. Na wstępie przywitał nas Pan Zbigniew Kozłowski - aktor dubbingowy, speaker radiowy oraz aktor m.in. z polskiego paradokumentu ,,Gliniarze". Pan Kozłowski opowiadał o swojej pracy w roli aktora, w Polskim Radiu, a także na temat roli pasji do zawodu. Później przejął nas pan Artur Wolski - publicysta popularnonaukowy Polskiego Radia. Opowiedział nam o swoim rozległym wykształceniu oraz dał rady maturzystom dotyczące studiów oraz dziennikarstwa. Oprowadził nas również po studiach nagraniowych i opisał proces powstawania audycji radiowych. Mogliśmy również odwiedzić m.in studia: Polskie Radio Dzieciom, Polskie Radio Kierowców i Radiowa Czwórka. Dziękujemy Centrum Edukacji Medialnej



Wycieczka klasy 4u1 na Mazury


Dzień pierwszy:
Klasa Pani prof. Magdaleny Żelazko - 4u1 wraz z Panią prof. Martą Miecznikowską wyjechała na wycieczkę 5 dniową na Pojezierze Mazurskie. Pierwszy dzień rozpoczęliśmy od zwiedzania Skansenu w Olsztynku, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć jak wyglądały chałupy, kościoły jak i wiejskie szkoły sprzed 1 połowy XIXw., następnie udaliśmy się w stronę Hotelu Manor w Olszynie, gdzie przywitano nas pysznym obiadem w formie szwedzkiego stołu. Koło godziny 19 podzieliliśmy się na grupy i zagraliśmy w podchody. Zostaliśmy pochwaleni przez Pana animatora za świetną pracę zespołową. Po kolacji były różne atrakcje w hotelu jak np. basen, bilard, kręgle oraz pingpong. Zakończyliśmy ten dzień z uśmiechami na twarzy.
DZIEŃ DRUGI WYCIECZKI KLASY 4u1
Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy od pysznego śniadania, nabraliśmy sił i wybraliśmy się nad jezioro Żbik, które znajduje się na terenie naszego hotelu. Następnie skorzystaliśmy z atrakcji takich jak bilard, tenis stołowy i kręgle. Poszliśmy na obiad, a zaraz po posiłku czekały na nas kolejne atrakcje. Na terenie ośrodka strzelaliśmy z łuku i z wiatrówki wraz z pomocą Pana animatora. Wszyscy wróciliśmy pełni energii. Dzień zakończyliśmy kolacją przy ognisku, smażąc kiełbaski w wesołej atmosferze.
DZIEŃ TRZECI WYCIECZKI 4u1
Dzisiejszego dnia rano pojechaliśmy do Planetarium na projekcję filmu “Niesamowity Wszechświat”. Następnie z panią przewodnik udaliśmy się na Starówkę w Olsztynie gdzie po drodze mieliśmy okazję zobaczyć Zamek Kapituły Warmińskiej oraz pomnik Mikołaja Kopernika w tym dawne miejsce jego zamieszkania, jak i wiele innych słynnych zabytków tego miasta. Po zwiedzaniu Olsztyna wróciliśmy do hotelu. Wieczorem wybraliśmy się na zawody wędkarskie oraz skorzystaliśmy z atrakcji hotelowych takich jak bilard, basen czy kręgle. To był miłe spędzony czas.
DZIEŃ CZWARTY WYCIECZKI 4u1
Witamy w kolejnym dniu naszej klasowej wyprawy. Dzisiaj czas na odwiedzenie Sanktuarium w Świętej Lipce. Wysłuchaliśmy pięknego koncertu organowego z ruchomymi figurkami. Następnie wyruszyliśmy do Gierłoży - Wilczego Szańca dawnej siedziby Adolfa Hitlera. Po muzeum oprowadzał nas i w bardzo ciekawy sposób opowiadał pan przewodnik. Po powrocie do hotelu była gra terenowa "podchody" a wieczorem pożegnalna dyskoteka.
DZIEŃ PIĄTY WYCIECZKI 4u1
Ostatni dzień zaczęliśmy od podróży do żeglarskiego portu w Mikołajkach, z którego wypłynęliśmy statkiem Faryj III w kierunku kolejnego portu Ruciane - Nida. Dwugodzinny rejs przebiegał przez jeziora Mikołajskie, Śniardwy, Bełdany. Śluzowaliśmy się na Guziance II. W Rucianym spacerem poszliśmy do restauracji, gdzie czekał na nas obiad. Ostatnim punktem wycieczki było Muzeum Gałczyńskiego - Leśniczówka Pranie. Usłyszeliśmy tam o życiu poety, przeczytaliśmy fragmenty jego dzieł i słuchaliśmy muzyki jakiej słuchał przy ich tworzeniu. Chwile później ruszyliśmy w podróż powrotną do Warszawy. Wycieczka była bardzo udana, każdy wraca zachwycony. Przykro nam, że była to nasza ostatnia wycieczka kilkudniowa, ale była inna niż wszystkie i wracamy do domu z cudownymi wspomnieniami. Serdecznie dziękujemy naszej wychowawczyni Pani Magdalenie Żelazko za możliwość organizacji naszego wyjazdu oraz Pani Marcie Miecznikowskiej za opiekę.



Zbieramy żołędzie dla zwierząt warszawskiego ZOO


Dzisiejszą akcję wolontariacką przeprowadziła klasa 2t2 i uzbierała 15 kg żołędzi! Wspaniały wspólny czas, integracja a przede wszystkim wolontariat



26 września europejskim dniem języków obcych


Uczniowie Chałubińskiego uczą się jak powiedzieć „dzień dobry” w różnych językach obcych dzięki kolorowej dekoracji umieszczonej na pierwszym piętrze. Mają w tym dniu lekcje tematyczne dotyczące nauki języków obcych, grają w quizy. Odbył się również szkolny konkurs języka angielskiego PROVERBS pod patronatem wydawnictwa PEARSON! Nawet Pan Profesor Siedlecki zaczął makaronizować w różnych językach w pokoju nauczycielskim!



Projekt edukacyjny "Bez Ocen"


Klasy 2t1, 3u1, 3u2, 3w, 4t, 4u2, 4w1 i 4w2 wzięły udział w warsztatach na temat zdrowej relacji z jedzeniem przeprowadzonych przez dietetyków z Kuchnia Vikinga - Catering dietetyczny. Rozmawialiśmy o tym, co wpływa na relację z jedzeniem, dyskutowaliśmy też o kanonach piękna. Wykorzystując technikę uważnego jedzenia (ang. mindful eating) panie prowadzące pokazały jak zadbać o to, by zależność ta nie doprowadziła do zaburzeń odżywiania w przyszłości. Dziękujemy za ciekawe zajęcia i degustację
Więcej o projekcie przeczytacie na stronie internetowej: https://kuchniavikinga.pl/projekt-bez-ocen/



Klasa 3t na warsztatach plenerowych "Moc w Spotkaniu"


W dniu dzisiejszym uczniowie klasy 3t wraz ze swoją wychowawczynią Anną Klimczak i psycholog szkolną Agatą Kulpa-Kulpinską spędzili czas na zajęciach integracyjnych budujących zespół, gdzie mogli zmierzyć się z nowymi wyzwaniami i sprawdzić w niestandardowych warunkach. Zajecia poprowadzili animatorzy z Pracownia Nauki i Przygody. Dziekujemy!
To byl fajnie spędzony czas i super przedpołudnie.



Różowy październik


"Różowa wstążka" to akcja profilaktyczna, którą należy popierać z całego serca! Profilaktyczne badania ratują każdej kobiecie życie! Twój STYL zaprasza wszystkie Panie do tej szlachetnej akcji, a LXVIII LO im. T. Chałubińskiego przyłącza się do akcji.



Pokaż, że pamiętasz o Powstańcach Warszawskich

Wraz z nowym rokiem szkolnym dołączyliśmy do projektu BohaterON w Twojej Szkole 2023. Jest to projekt prowadzony w ramach VIII edycji ogólnopolskiej kampanii BohaterOn – włącz historię!, której celem jest upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego i promocja historii Polski XX wieku. W klasach, które zdecydują się dołączyć do projektu odbędą się lekcje poświęcone Powstaniu Warszawskiemu i Powstańcom. Udział w tej akcji wpisuje się w działania, które Szkoła podejmowała, aby uczcić kolejne rocznice wybuchu Powstania Warszawskiego. Na stronie https://wpis.dumnizpowstancow.pl/ można dodawać wpisy - dowody naszego uznania, wdzięczności i dumy z Bohaterów Powstania Warszawskiego. Pokaż, że pamiętasz!



"Raport Pileckiego"


W piątkowe przedpołudnie klasy 2t2, 2u3, 2w1, 2w3, 3u1 i 3w wzięły udział w seansie filmowym "Raport Pileckiego" w Atlantic Kino.
Film ten porusza wiele ważnych zagadnień z pierwszych lat powojennych. W skupieniu próbowaliśmy wczuć się w problemy tego okresu. Poznaliśmy historię rotmistrza Witolda Pileckiego, który ujawnił prawdę o Auschwitz.