Aktualności 2019/2020

Laureaci konkursu fotograficznego w ramach Mokotowskiego Festiwalu MAM to!
Konkurs Fotograficzny : „Jak zmieniał się Mokotów”

KAT. SZKOŁY PONADPODSTAWOWE
I NAGRODA

LXVIII LO Im. Tytusa Chałubińskiego ul. Ludwika Narbutta 31
Szumińska Izabela kl. Ia
II NAGRODA EX AEQUO
Zespół Szkół Nr 27 ul. Rzymowskiego 38
Dominika P.
LXVIII LO Im. Tytusa Chałubińskiego ul. Ludwika Narbutta 31
Morari Marina kl. Ic
III NAGRODA
LXVIII LO Im. Tytusa Chałubińskiego ul. Ludwika Narbutta 31
Głowacki Jakub kl. Ic
ZA UDZIAŁ (Wyróżnieni)
LXVIII LO Im. Tytusa Chałubińskiego ul. Ludwika Narbutta 31
Andrzejewska Oliwia kl. Is, Bieniek Roch kl. It, Budynek Kaja kl. Is, Aleksandra B., Bugaj Marta kl. It, Chojnowska Wiktoria kl. Ic, Chruścik Anna kl. Is, Aleksandra C., Długosz Aleksandra kl. It, Dudkiewicz Inga kl. Iw, Fidzińska Dominika kl. Id, Fiedorczuk Aleksandra kl. Ic, Fronczak Jagoda kl. Iu, Herbreder Marta kl. Id, Kamińska Gabriela kl. Id, Kępski Antoni kl. Ic, Krawczyk Maria kl. Iu, Mazurek Zofia kl. It, Mączyńska Julia kl. Ia, Mądra Maja kl. Ia, Michalska Amelia kl. Ic, Mioduchowska Martyna kl. Iu, Mirecka Amelia kl. Iu, Mirska Joanna kl. Iu, Nalazek Zuzanna kl. Id, Osęka Dominika kl. Ic, Ośka Katarzyna kl. It, Piotrowska Zuzanna kl. Ia, Przybysz Aleksandra kl. Is, Rosiak Aleksandra kl. It, Sadłocha Lena kl. Is, Seklecka Maria kl. Iw, Seweryn Weronika kl. Is, Wierzchowska Marianna kl. Iu, Wojdasiewicz Amelia kl. Ia, Zielińska Wiktoria kl. Ia.

W ramach Festiwalu Mam to! odbył się również konkurs literacki pt. "Gdybyś znalazł/a sie w swojej ulubionej książce, co byś w niej zmienił/a?" w kategorii szkoły średnie II miejsce zajęła uczennica Maria Seklecka z LXVIII Liceum Ogólnokształcącego im. T.Chałubińskiego.

„Chałubiński” na „Trio Basket Koźmiński”, czyli aktywna ruchowo sobota

Po raz 18 uczelnia” Koźmiński zorganizowała „Trio Basket”. Jak już to bywa na tej imprezie, uczestników było wielu. Oczywiście nie mogło nas tutaj zabraknąć. Tym razem naszą szkołę reprezentowały tylko zespoły dziewcząt:
„Atomówki” – dziewczęta z klasy 1t : Marta, Kasia, Zosia i Agata
„Chałubińskie” – Ania z klasy 1d i Natalia oraz Julia z 1c
Oj, było z kim walczyć, bo tutaj nie ma słabych zespołów. Była ambicja, wola walki i nieustanne parcie do przodu. Dziewczęta dały z siebie wszystko. I za to ogromne dla nich PODZIĘKOWANIE.
Może bez większych sukcesów ale chęć aktywnego spędzenia wolnej soboty, to już sukces. Brawo dziewczęta !!!
Drużyny wspierała prof. Anna Klimczak



Klasa 3U w Ministerstwie Sprawiedliwości

Uczniowie klasy 3u skorzystali z zaproszenia i odwiedzili Ministerstwo Sprawiedliwości przy ulicy Aleja Róż w Warszawie, aby wziąć udział w warsztatach edukacyjno-prawnych pod tytułem Praca funkcjonariusza Służby Więziennej. Prowadzący na podstawie osobistych doświadczeń i praktyki zawodowej opowiadał nam o swojej pracy oraz odpowiadał na liczne pytania. Zdobyliśmy wiedzę na temat specyfiki pracy z osobami osadzonymi w zakładach karnych. Czekała nas miła niespodziana w postaci poczęstunku i upominków.



Klasa 1c na Niewidzialnej Wystawie

Klasa spoleczno-prawna razem ze swoją wychowawczynią Anną Klimczak i prof Izabelą Trojanowską udała się w podróż do niewidzialnego świata, w którym mogła się zmierzyć z zadaniami dnia codziennego bez pomocy wzroku, tylko wykorzystując zmysł dotyku, węchu i słuchu. Poznawaliśmy pismo Braille'a oraz próbowalismy zagrać w gry planszowe i układanki z związanymi oczami. To nie było łatwe.
Niewidzialna Wystawa przybliżyła nam do siebie perspektywę postrzegania świata osób widzących i niewidomych. To było niesamowite przeżycie.



Poloneza czas zacząć...

Tymi słowami pani Dyrektor Anna Filipowska rozpoczęła bal studniówkowy, który odbył się w Hotelu Venice Palace w Michałowicach.
Tradycyjnie uroczystość zainicjowała młodzież, kierując swoje podziękowania do Dyrekcji szkoły, wychowawców, grona pedagogicznego i rodziców. W dowód wdzięczności obdarowano wszystkich koszami z kwiatami a potem zabrzmiały nuty poloneza.
W imieniu młodzieży podziękowała Patrycja Linde i Maks Wiśniewski.
Zabawa trwała do rana i była udana. Podobno jaka studniówka, taka matura. Więc trzymamy za nią kciuki…



Spotkanie autorskie w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej

W środę 15 stycznia klasa 2t odwiedziła Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką im. Komisji Edukacji Narodowej przy ulicy Gocławskiej 4. Tematem spotkania autorskiego przeprowadzonego przez Panią Mariolę Pryzwan był Władysław Broniewski - jeden z najważniejszych poetów polskich XX wieku. Autorka w interesujący sposób i z ogromną pasją przybliżyła nam twórczość i sylwetkę poety. Po spotkaniu uczniowie zwiedzili Bibliotekę Pedagogiczną z Panią Lillą Kołodziejczyk, zapoznali się ze zbiorami i zasadami korzystania. Spotkanie zorganizowała p. Eunika Drózd



Wyróżnienie w III Międzyszkolnym Konkursie Czytania

7 stycznia 8 osób rywalizowało ze sobą w szkolnym etapie konkursu. Następnie, 16 stycznia 3 osoby tj. Anna z klasy 1s, Natalia z klasy 1c i Wiktor z klasy 1u reprezentowały naszą szkołę w finale konkursu zorganizowanym przez 42 Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej. W wydarzeniu wzięło udział dwudziestu uczniów z mokotowskich szkół. Z przyjemnością informujemy że Wiktor z klasy 1u otrzymał wyróżnienie. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań czytelniczych oraz doskonalenie technik czytania wśród młodzieży mokotowskich szkół ponadpodstawowych. Konkurs objęty został patronatem Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, Mazowieckiego Kuratora Oświaty oraz Burmistrza Dzielnicy Mokotów.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!



Przedświąteczne kolędowanie

W ostatnim dniu nauki przed przerwą świąteczną mogliśmy poczuć ”świąteczne klimaty”. A to dzięki uczniom klas pierwszych, którzy z pomocą prof. Zofii Morawskiej zaprezentowali kolędy i pieśni świąteczne z różnych stron świata. Było w języku angielskim, niemieckim, hiszpańskim no i oczywiście polskim. Śpiew inicjowały instrumenty muzyczne, gitara i ukulele. Miło było posłuchać jak utalentowaną mamy młodzież.
Wesołych Świąt.



Klasy pierwsze z wizytą w Służewieckim Domu Kultury

W środę, 18.12.2019 r. uczniowie trzech klas pierwszych (I c, I d i I s) pod opieką wychowawców i nauczycieli obejrzeli w Służewieckim Domu Kultury "Drugi pokój" według Zbigniewa Herberta, wystawiany przez offowy teatr formy Unia Teatr Niemożliwy. Współczesne technologie połączone ze starą tradycją teatru cieni dały nieoczekiwany, zaskakujący efekt artystyczny. A tekst Zbigniewa Herberta, choć ostro okrojony, jest ciągle aktualny. Po spektaklu widzowie mieli możliwość porozmawiania z twórcami przedstawienia oraz wzięli udział w dyskusji. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach edukacji czytelniczo-medialnej, prowadzonej przez Bibliotekę szkolną.



Wigilie w „Chałubińskim”

W ten przedświąteczny czas rozpoczęły się wigilie klasowe. Czas przygotowań potraw wigilijnych, składania sobie życzeń i darowania prezentów.
Klasa 1c wraz ze swoją wychowawczynią panią Anną Klimczak spędziła je "domowo".
Był świątecznie nakryty stół, potrawy wigilijne (barszczyk z uszkami Oli bił rekordy popularności)i prezenty ale to co wyjątkowe - było wspólne „kucharzenie”. W szkolnej kuchni podgrzewaliśmy barszcz, podsmażaliśmy pierogi i może kolęda nie zabrzmiała…
Za to było rodzinnie, w przyjaznej atmosferze i tego wszystkim klasom życzymy.
Klasa 1c



Wizyta w Multimedialnej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży

Klasa 1s odwiedziła Multimedialną Bibliotekę dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI przy ulicy Tynieckiej 40a. Uczniowie zwiedzili czytelnie i zapoznali się z księgozbiorem. Pani Agata Blicharska omówiła zasady wypożyczania książek i czasopism oraz przedstawiła bogatą ofertę zajęć dostosowanych do wieku czytelników. Spotkanie przebiegało w przyjaznej atmosferze. Na zakończenie obejrzeliśmy film "Dumbo" w reżyserii Tima Burtona, mówiący o sile rodziny i marzeń, oraz o tym, jak cenną wartością może być odmienność.
Do zobaczenia za rok!



Konkurs o Tytusie Chałubińskim

Dnia 11 grudnia 2019 roku miło nam było gościć w bibliotece szkolnej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 280 w Warszawie. Zuzanna z klasy 2w i Danuta z klasy 1s pod opieką p. Euniki Drózd przeprowadziły międzyklasowy turniej wiedzy o wspólnym patronie. Przedstawiciele klas świetnie poradzili sobie z odpowiedziami na pytania, co świadczy o ich dużej wiedzy na temat życia i działalności społecznej Tytusa Chałubińskiego.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, a szczególnie zwycięzcom.
Bardzo dziękujmy Pani Ewie Janusz i Panu Pawłowi Starczewskiemu za owocną współpracę.
Do zobaczenia za rok!



Akcja społeczna "Wybierz, przepisz, podaruj wiersz"

Biblioteka szkolna włączyła się do ogólnopolskiej akcji społecznej Fundacji im. Zbigniewa Herberta „Podaruj wiersz”. Partnerem akcji była Biblioteka Narodowa w Warszawie, a patronat medialny nad przedsięwzięciem objęły Polskie Radio oraz Ogólnopolski Portal Bibliotekarski Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.
Zbigniew Herbert pisał listy - wiersze do przyjaciół, do ważnych dla niego osób, które cenił. Ten gest pisarza – gest ofiarowania komuś autografu wiersza – był inspiracją dla tej akcji, w której uczestniczyły klasy 1s, 2w i 3t.
Udział polegał na wybraniu wiersza i przepisaniu go odręcznie na przygotowanej karcie papeterii. Nasze wiersze podarowaliśmy Fundacji Projekt Starsi, która udziela pomocy osobom starszym doświadczającym przemocy. To był prosty, ludzki gest – jak wyciągnięcie do kogoś ręki, jak podanie dłoni.
Więcej szczegółów pod linkiem: tutaj



Uroczyste obchody Święta Patrona Szkoły

Dnia 5 grudnia po raz kolejny obchodziliśmy święto patrona naszej szkoły, dr Tytusa Chałubińskiego.
Pani Dyrektor Anna Filipowska fantastycznie wprowadziła zebraną młodzież i absolwentów w idee związane z pracą i działalnością naszego patrona.
Tradycyjne zostały złożone kwiaty pod wizerunkiem „Chałubińskiego” w naszej szkole.
Dalej podziałała młodzież. Klasa 2w przeprowadziła konkurs na temat patrona, który po raz pierwszy odbył się z wykorzystaniem aplikacji Kahoot. Były emocje i rywalizacja. Coś nowego. Działo się! Najsprawniejsza w Internecie była klasa 1w, zaraz za nią uplasowała się klasa 1u i 1s a tuż potem klasa 1c. Potem nastąpił kluczowy punkt programu - scenki i filmy z życia Tytusa Chałubińskiego. Wyobraźnia uczniów przekroczyła nasze oczekiwania. Poziom był bardzo wysoki. Jurorzy mieli ogromny problem z wytypowaniem zwycięzcy.
Po burzliwych obradach zadziało się:
Zwyciężyła klasa 1a – fantastyczny pomysł na występ i charakteryzację, II miejsce należało do klasy 1c – wyjątkowy pomysł na lekcję o patronie, III miejsce zajęła klasa 1b – wprowadzając w góralskie klimaty. Zasłużone wyróżnienie otrzymała klasa 1s – występ pełen humoru i niezwykłych zwrotów akcji.
Uroczystość z ogromną swobodą poprowadzili: Kasia Sasin, Oskar Gajewski i Oliwia Ramus z 2w oraz Nina Majchrzyk z 2u.
Konkurs o patronie szkoły dopracowali: Basia Godek, Marysia Abramowska i Kuba Murawski z 2w.
Konsolą zaopiekował się Maks Sadurski z 2w. Za organizację i przeprowadzenie obchodów odpowiedzialna była prof. Małgorzata Orzeł i prof. Alena Jackowska. Temat konkursu w innowacyjnej formule ogarnęła prof. Izabela Trojanowska. Medialny przekaz dopracował prof. Piotr Szlązak.



III miejsce w Debatach Oksfordzkich

Dziękuję uczniom za dzisiejszą debatę i publiczności szkolnej za super postawę. Dla mnie wygraliśmy. Głos od publiczności za ogólne bardzo dobre wrażenie zaważył, że mamy III miejsce w Warszawie w Debatach oksfordzkich. Moim zdaniem byliśmy lepiej przygotowani niż nasi rywale ze Staszica ale retoryka wzięła tym razem górę. Już czekam na następne debaty. Dziękuję Wszystkim za wsparcie i europejską postawę. Unia mierzy wyżej.
Nauczyciel Podstaw Przedsiębiorczości - Agata Bhuiyan



Matematyka inaczej

Zapraszamy do udziału w X edycji konkursu fotograficznego "Matematyka w obiektywie"
Sprawdź siebie i swoje możliwości. Jeśli w sercu gra Tobie matematyka wyślij "matematyczne zdjęcie". Jeśli nie gra, może to też jest temat dla Ciebie.
W konkursie przewidziane są nagrody.



Debata Oksfordzka

4 listopada odbyły się ćwierćfinałowe debaty oksfordzkie w Urzędzie Dzielnicy Bielany, w których wzięli udział nasi młodzi, utalentowani uczniowie. W pierwszej debacie został poruszony temat odnośnie ocieplenia klimatycznego, w której wygrali uczniowie ze szkoły Władysława IV. Nasi uczestnicy wylosowali i byli wcieleni w rolę propozycji, rozważali dobre aspekty włączenia Polski do Unii Europejskiej. Udało nam się zwyciężyć z LXX Liceum im. Aleksandra Kamińskiego i zakwalifikować się do następnego etapu konkursu.
Chcielibyśmy serdecznie pogratulować naszym reprezentantom szkoły: Gabrieli Kamińskiej (1d), Jakubowi Głowackiemu (1c), Franciszkowi Górskiemu (1d), Janowi Kalicie (1d) oraz Pani Agacie Bhuiyan i Pani Małgorzacie Grodzkiej.
Wykonali świetną robotę i życzymy powodzenia w półfinale!
Następne debaty odbędą się już 27 listopada z XIV Liceum im. Stanisława Staszica.



Poetyckie klimaty w "Chałubińskim"

W październiku, Międzynarodowym Miesiącu Bibliotek Szkolnych zapanowały w naszej szkole poetyckie klimaty, ponieważ gościliśmy osoby na co dzień związane z literaturą. Byli to: poeci, krytycy literaccy, eseiści, prozaicy, wydawcy, tłumacze, dziennikarze. Zachęcali nas, żeby czytać poezje, ćwiczyć język, uczestniczyć w kulturze po to, aby mieć szerszy obraz świata. Warto pielęgnować swoją indywidualność, bo to robi z człowieka osobę niezwykłą podczas podróży życia, która trwa. Spotkania te pokazały nam, że każdy ma potrzebę wyrażania uczuć, choć nie każdy pisze wiersze. Każda epoka wprowadza nowe elementy, powstała np. poezja sms – wszyscy mamy i sobie klikamy. Każde spotkanie było inne, każde wyjątkowe i wartościowe.
Plan spotkań wyglądał następująco:
Klasa 1s – Pan Piotr Dumin
Klasa 1u – Pan Jan Zdzisław Brudnicki
Klasa 1t – Pan Jan Termer
Klasa 1w – Pani Uta Przyboś
Klasa 1b – Pani Lidia Kosk
Klasa 3u – Pan Zbigniew Milewski
Klasa 3s – Pan Grzegorz Trochimczuk
Klasa 3w – Pani Ewa Zelenay
Klasa 2t – Pan Andrzej Zaniewski
Klasa 3t – Pan Mieczysław Machnicki
Klasa 2u – Pani Elżbieta Musiał
Klasa 2w – Pan Jarosław Wanecki
Organizatorką spotkania jest prof. Eunika Drózd



Agnieszka Kochańska z klasy 1b zwyciężyła w konkursie fotograficznym "Uroki integracji"

Na konkurs zostało przesłanych kilka zdjęć. Agnieszka wysłała dwa. Obie fotki są świetne ale serca jurorów zawładnęła fotka w czasie posiłku. Uczniowie sygnalizowali "integracja była tak udana, że nie było czasu na robienie zdjęć" :)
GRATULUJEMY AGNIESZKO !!!



Wyjazd integracyjny klasy 1u

W dniach 21 - 23 października klasa 1u brała udział w zajeciach integracyjnych na łonie natury w ośrodku Ryteblota nad jeziorem Zbiczno. Zajęcia pozwoliły poprawić relacje w klasie, zbudować zaufanie i współpracę w grupie. Były podchody, wspólne gotowanie na ogniu, przechodzenie na "drugą stronę liny" i wiele innych ciekawych zajęć. Klasa wyjechała pod opieką Pani Aleny Jackowskiej oraz Pani Kingi Awgul.



Klasy 1t, 1u i 1w w Teatrze Kamienica

"Możesz zrobić tysiąc zdjęć z miłości, ale tylko jedno zdjęcie zrobione z nienawiści może Cię zabić... " Spektakl zatytułowany "Wszechmocni w sieci" autorstwa i w reżyserii Wawrzyńca Kostrzewskiego w Teatrze Kamienica porusza temat cyberprzemocy, hejtu i mowy nienawiści. Znakomity, dynamiczny, wciągający a jednocześnie przerażający.



Projekt "Bakcyl na lekcjach przedsiębiorczości"

BAKCYL - projekt Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży, stanowi przykład społecznie odpowiedzialnego współdziałania na rzecz podniesienia poziomu wiedzy finansowej młodego pokolenia Polaków. Opiera się na zaangażowaniu pracowników banków w roli trenerów wolontariuszy.
Lekcje BAKCYLA w sposób praktyczny wprowadzają uczniów w świat codziennych finansów. Wsparcie dydaktyczne dla wolontariuszy zapewnia Warszawski Instytut Bankowości. Praca na rzecz edukacji młodzieży jest przejawem zaangażowania sektora finansowego i jego pracowników na rzecz rozwoju młodego pokolenia, w tym budowania zaufania do bezpieczeństwa usług finansowych w kraju. W ten sposób, jednocześnie sam sektor jest beneficjentem realizowanego projektu poprzez przygotowanie nowej generacji przyszłych użytkowników usług finansowych, świadomych swoich potrzeb i możliwości oferowanych przez sektor finansowy. W lekcjach brały udział uczniowie klas pierwszych po gimnazjum. Serdecznie Dziękujemy Wolontariuszom, którzy przybliżyli tajniki bankowości i finansów, zarządzania budżetem domowym oraz odpowiedzialnego pożyczania pieniędzy i inwestowania.



Projekt "Upoluj swoją książkę"

Z radością informujemy, że nasza szkoła została przyjęta do tegorocznej edycji projektu „Upoluj swoją książkę”. Akcja Czytaj PL potrwa od 2 do 30 listopada, dzięki której będziecie mogli bezpłatnie przeczytać 12 bestsellerowych tytułów. Już wkrótce na terenie szkoły pojawią się plakaty z kodem QR, po ich zeskanowaniu przy pomocy smartfona otrzymacie darmowy dostęp do książek w formie e-booka i audiobooka. Chcesz zostać ambasadorem czytelnictwa? Aż 1500 uczniów szkół średnich otrzyma darmową koszulkę z kodem i dzięki temu staną się „mobilną wypożyczalnią książek” dla swoich koleżanek i kolegów. Do akcji możecie się zgłaszać za pomocą formularza na stronie http://ambasador.czytajpl.pl
Masz pytania - zapraszamy do biblioteki szkolnej.



Święto Edukacji Narodowej

Dnia 14 października w naszym liceum odbyły się uroczyste obchody Święta Edukacji Narodowej.
Uroczystość poprowadziła Sandra Napieralska z klasy 3s i Janek Jarema z klasy 2t.
Akademię rozpoczęła pani Dyrektor szkoły Anna Filipowska, składając najlepsze życzenia wszystkim pracownikom szkoły.
Pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły i tym samym stali się pełnoprawnymi uczniami tej szkoły.
W części artystycznej zaprezentowały się nowe klasy, wykazując ogromną kreatywność w swoim doborze form przekazu. Były filmy, scenki, wiersze i „wirtuozje” na instrumentach klawiszowych.
Potem były podziękowania, życzenia i kwiaty...



Okulary dla Afryki

We wrześniu Wolontariat naszej szkoły brał udział w akcji Okulary dla Afryki. Zebraliśmy 26 par używanych okularów: 13 przeciwsłonecznych i 13 optycznych. Dołączyliśmy tym samym do akcji okulistów polskich. Nasze okulary zostały wysłane do centralnego punktu zbiórki do Bielska -Białej, a następnie popłyną na Madagaskar. Cieszymy się, że mogliśmy pomóc!



Wyjazd integracyjny klas pierwszych

9 października klasy I po gimnazjum wraz ze swoimi wychowawcami wyjechały na integracyjne zajęcia do Cząstkowa. Dnia pierwszego po obiedzie odbyły się pierwsze zajęcia w klasach, które nie tylko pomagały kształtować relacje w grupie ale przede wszystkim budowały zaufanie do siebie.
Zajęcia były przeprowadzone w warunkach całkowicie nowych dla uczestników, co pozwoliło zdystansować się im od codzienności, stereotypowego myślenia a przede wszystkim pobudzały do kreatywności.
Do tego uaktywniały nieznane uczniom dotychczas pokłady energii a co najważniejsze – wyzwalały pozytywną energię i uśmiech. Z pewnością dostarczyły mnóstwo radości. I o to chodziło
Po kolacji gry terenowe których atutem umiejętność odnalezienia się w ciemnościach pokonanie przeciwnika i zdobycie jego flagi.
Dzień drugi wyjazdu integracyjnego to kolejne zajęcia budujące integrację zarówno w klasach jak i w zespołach międzyklasowych.
Impreza na Orientację była nie tylko formą czynnego wypoczynku. Uczestnicy mieli też szansę sprawdzić swoją orientację w terenie, znaleźć punkty usytuowane na mapie i zaliczyć wszystkie punkty kontrolne. Wszystkie drużynę spisały się świetnie i dotarły do mety. BRAWO!
Trzy pierwsze miejsca należały do uczniów klasy 1c.
BRAWO! BRAWO! BRAWO!
Jednak największym wyzwaniem tego dnia był Tor Komandosa, polegający na pokonaniu przeszkód wymagających ogromnego wysiłku. Ze 106 uczestników odwagę by zmierzyć się z trudnościami toru znalazło w sobie tylko 42 uczniów. Mimo niesprzyjających warunków pogodowych. Ale jak oni walczyli...
Tor dla chętnych kończył się pokonaniem w basenu (było szybciej).
WIELKIE BRAWA DLA NICH. To było naprawdę ciężkie wyzwanie.
Oto najlepsi z nich:
W kategorii dziewcząt zdecydowanie wygrała Julia z 1c.
Zaraz za nią uplasowała się Marta z 1d a koleją pozycję zajęła Maja z 1b.
Wśród chłopców zwyciężył Maciej z 1c, niewiele słabiej wypadł Krystian z 1c i zaraz za nim Franek z 1d.
BRAWO!
Grono pedagogiczne w Torze Komandosa spontanicznie zaprezentowała prof. Anna Klimczak (wychowawczyni klasy1c), która uzyskała całkiem niezły czas.
Emocje tego dnia sięgały zenitu a ogniskiem zakończone z pewnością sprzyjały integracji.
Ostatni dzień integracji postawił przed uczniami nowe zadania. Tym razem był to Archery Games, doskonała alternatywa dla paintball i do tego bardziej bezpieczna. Gra wymagała nie tyko taktycznego myślenia ale również kreatywnego podejścia do napotkanych trudności. Do tego sporo ruchu.
Alternatywą były inne zadania dla grup min. Slackline, czyli poruszanie się na taśmie. Wymagające skupienia zadanie było nie lada wyzwaniem dla wielu.
Wszystkie zadania mobilizowały do współdziałania.
Po ostatnich wyzwaniach integracyjnych wróciliśmy do Warszawy.
Wsparciem i pomocą w czasie wyjazdu służyli uczniom wychowawcy: Justyna Dobrzyńska (1a), Bożena Zadrożna (1b), Anna Klimczak (1c) i Małgorzata Grodzka (1d).
Swoim doświadczeniem wspomagali ich nauczyciele: Jadwiga Szczęsna, Piotr Szlązak, Małgorzata Kamińska i Bożena Czyż – Kępińska.
Organizatorką wyjazdu była prof. Anna Klimczak